Roľnícke družstvo Látky      


Logo
Lyžiarske stredisko Látky - Kočanda Cenník vlekov
leží v nadmorskej výške okolo 900 metrov v krásnej odľahlej časti Slovenského Rudohoria, v časti Veporské vrchy. Nachádza na spojnici medzi Hriňovou a Kokavou nad Rimavicou 1 km za obcou Látky. Obľúbené stredisko prevádzkuje už viac ako 15 rokov Roľnícke družstvo Látky.
Z lyžiarskeho svahu V súčasnosti sa prevádzkujú 2 vleky s prepravnou kapacitou 900 osôb za hodinu. Dĺžka vlekov je okolo 500 m, prevýšenie 80 m. Svah je priestranný, orientovaný severovýchodne s výhľadom na 1111 m vysoký zalesnený vrchol Bykova. Zjazdovka hlavne pre nenáročných lyžiarov, lyžiarske kurzy a rodiny s deťmi.
V okolí sú veľmi vhodné terény pre bežecké lyžovanie, pre náročnejších aj bežecký areál (2 km od lyžiarskeho strediska je bežecký areál Látky – Mláky s upravovanými bežeckými traťami dĺžky 10 km).
Veľký záujem je o večerné lyžovanie pri umelom osvetlení. Večerné lyžovanie je pravidelne v piatok a v sobotu, presnejšie informácie si pozrite na stránke:
         Aktuálne informácie alebo na stránke Podpolianske noviny

Svahy sú kvalitne upravované vozidlom Leitner LH 500 (zakúpené s použitím finančných prostriedkov z EÚ). K dispozícii je aj umelé zasnežovanie.
Výhodou lyžiarskeho strediska je dobrý prístup - priamo z hlavnej cesty č. 526 je to  10 – 50 m. Kapacita parkoviska je okolo 100 miest a parkovanie je bezplatné.
Pre občerstvenie je k dispozícii bufet s kapacitou 30 miest na sedenie a s prístupom i cez okienko, s celodennou prevádzkou. Na veľmi slušnej úrovni sú aj sociálne zariadenia v lyžiarskom stredisku.  
Požičovňa lyžiarskeho výstroja je 1 km od lyžiarskeho strediska.
Prístup zo smeru Hriňová, alebo Kokava po ceste II. triedy.
©DISY 2010